Yeni

ÉEOSE SERICINBIO %100 DOĞAL & SAF İPEK KOZASI - 8adet

4.859,29
  • Ücretsiz Kargo
Favorilere Ekle

Ürün Bilgisi

Kusursuz cilt 3 temel özelliğe sahiptir: 1-Gergin, sıkı, dolgun ve kırışıksız, 2-Eşitlenmiş bir cilt tonu, lekesiz, parlak ve canlı, 3- Pürüzsüz, yumuşak, siyah nokta ve ölü derilerden arınmış.

ÉEOSE Laboratuvarları yüzlerce etkeni inceledi ve sonundaÉEOSE SericinBio'yu yarattı. Üstelik %100 doğal, %100 saf, cilt dostu ve de herhangi bir kliniğe ihtiyaç duymadan, evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz kolaylıkta: ÉEOSE SericinBio %100 Doğal ve Saf İpek Kozaları.

 

 

İpekisi Bir Cilt Parmaklarınızın ucunda!

Mucizevi ipek proteini olan Sericin ipeğe yumuşaklığını, dayanıklılığını ve parlaklığını veren proteindir. Cildin su kaybını önlemeye yardımcı olur, cildin nemini arttırmaya yardımcı olur. Cilt yüzeyinde adeta ince koruyucu bir film tabakası oluşturarak cildi dış etkenlere karşı korur, yaşlanma belirtilerini önlemede etkili olur. Pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur

 

İpek Kozalarından Gelen Binlerce Yıllık Güzellik Sırrı

Japon kadınları ciltlerinin güzelliği ile bilinirler. En dikkat çekici yanları porselen gibi ışıldayan kusursuz ciltleridir. Bunun en büyük nedeni, ipek kozalarının cilt üzerindeki olumlu etkisini binlerce yıl önce keşfetmiş ve geleneksel olarak kullanıyor olmalarıdır. Japon kültürü için güzelliğin ve mükemmelliğin temsilcisi olan geyşaların da güzellik reçeteleri arasında ipek kozası kullanımı vazgeçilmez bir yöntem olmuştur.

 

Japonlar ipek kozalarının cilt üzerindeki olumlu etkisini ilk kez ipek fabrikalarında çalışan kadınların ellerindeki değişimden fark ettiler. İpek üretilirken ipek kozaları sıcak suda bekletilir ve ipek iplikleri bu su içerisindeki kozalardan çekilerek elde edilir. Bu işçi kadınlar ellerini ipek kozası dolu suyun içine sokarak çalışıyorlardı. Öyle ki ipek üretiminde çalışan tüm kadınların elleri çok yumuşak, parlak, lekesiz ve pürüzsüzdü ve ellerinde kesik ya da yara olduğunda kolayca iyileşiyordu. Hatta daha ileri yaştaki işçi kadınların bile ellerinin genç, parlak ve pürüzsüz olduğunu gözlemlediler. Bu yüzden Japon kadınları ipek kozalarını aynı yöntemle suda yumuşatıp ciltlerine uygulayarak yıllarca ciltlerini genç ve güzel tutmayı başarmışlardır.

 

 

Nasıl Uygulanır?

 

1. Yüzünüzü uygun bir yüz yıkama jeli v.s. ile yıkayın ve ıslak bırakın.

2. Kullanacağınız adette Sericin Bio %100 Saf İpek Kozasını küçük bir kap içerisinde, elinizi yakmayacak derecede sıcak suda (40-50 derece) 1 dakika kadar bekletin. Kozaların yumuşaklığı suda bekletme sürenize göre artar. Eğer cildiniz hassassa daha uzun süre bekletin (3 dakika kadar).

3. Yumuşayan ÉEOSE Sericin Bio %100 Saf İpek Kozasını işaret parmaklarınıza takın ve küçük dairesel hareketler ile hafifçe masaj yapın. Cildinizin daha yağlı ya da pürüzlü (kabuklanma, pullanma, kıl dönmesi vb.) olduğu bölgelerde daha yoğun ve uzun süre kullanın. Eğer parmağınız kozaya sığmazsa bir makas yardımı ile kenarından kesebilirsiniz.

4. Kozaları yumuşattığınız kaptaki su ile yüzünüzü nemlendirin. Bu, daha yüksek bir koruma ve nemlendirme sağlayacak bir film tabakası oluşturacaktır.

5. Yüzünüzü havlu kullanmadan kendi halinde kurumaya bırakın.

6. Cildiniz kuruduktan sonara uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin.

7. Kullandığınız kozayı tekrar kullanacaksanız hafif bir sabun yardımı ile nazikçe yıkayıp kendi halinde bir sonraki uygulamada kullanmak üzere kendi halinde bırakarak doğal yolla kurutun.

 

ÉEOSE Sericin Bio %100 Saf ve Doğal İpek Kozası Kullanım Önerileri

• 2 günde 1 kez kullanılması önerilir.

• Kullanım durumuna göre bir koza en fazla 3 kez kullanılır.

• Daha iyi sonuç almak için öncesinde Sericin içerikli ÉEOSE SericinBio Yüz yıkama Jeli ile cildinizi hazırlayın. Koza kullanımından sonra ise yine Sericin içeren ÉEOSE SericinBio Nemlendirici Krem Jel ile cildinizi nemlendirin.

 

 

Ne Kadar Sürede Sonuç Alınmaya Başlanır?

Cilt yüzeyindeki pürüzlerin giderilmesinde ilk kullanımda yani anında etkili olur. Hemen ilk kullanımda yumuşacık dokunulduğunda ipeksi bir his uyandıran bir cilt gözlenir. Ve cilt adeta bir film tabakasıyla korunma altına alınır. Kırışıklık, toparlanma ve lekelere karşı etkisinin tam olarak görülebilmesi için en az bir aylık düzenli uygulanması önerilir.

 

 

 

 

 

İpek Kozalarında Saklı Bilimsel Gerçekler

İpek böceği tırtıldan kelebeğe dönüşürken etrafına bir koza örer ve bir doğa harikası olan başkalaşım sürecini tamamladıktan sonra etrafına ördüğü bu kozayı ucundan delerek dışarı çıkar. Ördüğü bu ipek kozaları, kendisini bütün dış etkilerden korur ve bu mucizevi başkalaşım sürecini gerçekleştirmesini sağlayacak mükemmel ortamı yaratır. İpek ipliği de işte bu kozalardan elde edilir. İpek tarih boyunca, pürüzsüzlüğü, parlaklığı, yumuşaklığı, dayanıklılığı saflığı ve lüksü temsil etmiştir.

Doğal ipek kozaları SERICIN ve FIBROIN adı verilen 2 ipek proteininden oluşur.

SERICIN: İpek kozasının %20-30’luk kısmını oluşturan proteindir. Kozanın sert yapısını oluşturan fibroin tellerinin birbirine tutunmasını sağlayan, yapışkan suda çok rahat çözünebilen kısmıdır. SERICIN 18 aminoasitten meydana gelir, bu aminoasitlerden 16 sı cildi oluşturan aminoasitlerle birebir aynıdır.

Mucizevi İpek proteini Sericin’ in cilt güzelliği üzerine olumlu etkileri ile ilgili onlarca klinik çalışma yapılmıştır. (Klinik çalışmalar için tıklayın) Bu etkiler özetle şöyle sıralanabilir:

• Yıkamadan sonra dahi cilt yüzeyinde nemlendirici, koruyucu, kırışık önleyici bir ince film tabaka oluşturur.

• Cildi pürüzsüz ve genç tutmaya yardımcı olur.

• Ciltte anında ve uzun süreli yumuşak ve ipeksi bir his uyandırır.

• Su tutma özelliği ile cildin kurumasını engeller, cildin nemini arttırır.

• Cildin görünümünü parlaklaştırır ve cilde ışıltı kazandırır.

• Cildi UV ısınları kimyasallar ve diğer dış etkilerden korumaya yardımcı olur

• Cilde olduğundan daha genç ve kırışıksız bir görünüm kazandırır.

 

ÉEOSE SericinBio %100 Doğal ve Saf İpek Kozaları, sıcak suda bekletilip, mekanik bir peeling gibi uygulanırken, suda çözünebilen bu mucize protein, Sericin, cilde nüfuz eder. Ve cilt yüzeyini adeta koruyucu bir film tabakası ile kaplar.

 

FIBROIN :

FIBROIN ipeğin yapısını oluşturan diğer proteindir. Fibroin doğal ipek kozasının katı yapı malzemesidir. Dayanıklılığı ile bilinen bir proteindir. Öyle ki aynı kalınlıkta bir ipek ipi aynı kalınlıkta çelikten daha dayanıklıdır. İpek kozası Sericin ile kaplanarak ve birbirine yapışmış, Fibroin’den örülmüştür.Fibroin’in cilt üzerindeki olumlu etkileri özetle şunlardır:

• Derin ve hassas peeling özelliği ile cildi pürüzsüzleştirir.

• Gözenekleri temizleyerek cildin nefes almasını sağlar.

• Pürüzlerin cilt yüzeyinden uzaklaştırılmasını sağlar.

 

 

 

 

 

RapidSSL, PayU, Visa, Mastercard, Ininal
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.